מדריך ליזם הישראלי במדינות המפרץ

Israel-Dubai

יזמות והשקעות
במדינות המפרץ

 

מאת שמואל שי יו"ר פורום העסקים

מאז חתימת הסכמי השלום נוצרה איזו תדמית או אפילו אשליה שמדינות המפרץ והמשקיעים  ממנה מחפשים להשקיע ביזמות ישראלית בצורה גורפת.

הדבר אינו נכון באופן מלא, חשוב להבין שההשקעות הן משתנות ממדינה למדינה בתפיסת עולמם. במקרה של איחוד האמירויות, הבעיה אצלם שהם אינם כל כך מאמינים בלהשקיע במיזמי סטרטאפ ויש להם קצת בעיה להשקיע במיזמים חדישים שבהם בד"כ צריך לחכות מספר שנים עד לתוצאות. אלא הם מעדיפים השקעות במיזמי  PHD  כלומר מיזמים שכבר עובדים ומוכחים עם שוק ולא בתחילת הדרך של רעיון.

לכן נושא זה יוצר בעיה כלשהיא מבחינת יזמות ישראלית או פרויקטים סטרטאפים ישראלים בהתנהלותם מול המשקיעים האמירתים , חשוב אף להבין שלאחרונה חל שינוי בתפיסת עולמם בנושאים אלה, וביחוד כאשר מביאים מיזמי סטרטאפ בעלי ענין לאומי אסטרטגי פרויקטים משפרי תל"ג, חקלאות, אנרגיה, מים, רפואה, תיירות ובנקאות ותעשייה קלה, בתחומים הללו ישנו סיכוי גבוה שתתבצע השקעה מצדם ואפילו מצד קרנות השקעה ממשלתיות באמירויות.

חשוב להבין בנוסף לזה שפרויקטים מסוג זה צריכים להיות בעלי משמעות מאוד גדולה ועניין לאמירתים ושכשבאים להציע תכנית השקעה למשקיע באיחוד האמירויות, התכנית חייבת לכלול את הכול ,כלומר את המחקר והפיתוח, את תהליך הבדיקה והיתכנות המוצר, ואף את כל הנושא של הקמת המפעל או הקמת הליכי היצור.

יצא לי לא מעט להיתקל בחברות בישראל שמשום מה הם מחלקים את התהליכים לשלושה ארבעה או חמישה שלבים , כלומר יש השקעות שהן בשלב המחקר ופיתוח ויש שבשלב היתכנות וכאלה בשלב השיווק כבר, ויש את אלה שהם כבר בשלב המכירה, צריך להבין שדברים כאלה הם לא עובדים אצלם ואינם מקובלים ואף אינם בלקסיקון של משקיעים מקומי.

כלומר אם נבוא למשקיע באיחוד ונאמר לו שהוא משקיע רק במחקר ופיתוח הוא לא יתייחס לזה. לכן כשמגיעים אליהם חייבים לתת תכנית מלאה כמו לכל עסק נורמלי, שיטות השקעה מול חברות הזנק הוא שונה מאוד ואינו מתאים לאמירתים ובכלל למדינות המפרץ ,ששם גם אם יש לך איזשהו סטרטאפ הוא חייב לכלול את הכל מ א ועד ת , משלב המחקר ועד לשלב הייצור, אין אצלם בשלבים. ואם ישראלים ינסו לעבוד בשיטה כזו הם לא יצליחו לגייס אפילו 1 שח לכן תפיסת העולם בעסקים צריכה לחזור 20 ואף 30 שנה אחורה לשיטה הישנה שכאשר היה עסק ,בנו לו תכנית עסקית מ א' ועד ת' כולל הכול. 

זוהי השיטה היום שיזמים ישראלים וחברות סטרטאפ צריכות לפעול במדינות המפרץ. דבר נוסף חשוב להבין שבמדינות מסוימות במפרץ כגון ערב הסעודית ,עומאן וקטאר שם מוכנים להשקיע בסטרטאפים שאין להם משמעות אסטרטגית או לאומית, אך כמובן שרק לדברים בעלי היתכנות כלכלית  גבוהה ולא סתם משחקים ודברים לא ענייניים כגון מקלות ספונג'ה מתקפלים או מכסחת דשא כזו או אחרת וקשקושים כגון אלה, אלא באמת צריכים להיות דברים בעלי עניין כלכלי משמעותי וחידושים גדולים, העיקר שתשתיות הייצור והקמת מערך ביצוע של המיזם יצרו הכנסות למדינה בעתיד ממפעלים ומזיכיונות, ואינם רוצים להגיע לייצור בסין או הודו אלא יש להם עניין להקים את המפעלים בתוך מדינתם ולכן חשוב להביא תכנית שתכלול גם הקמת מפעלים. ובנוסף צריך להבין שכשבא יזם בהצעה כלשהיא במדינות המפרץ קודם כל להסביר מי אתה ולתת סיפור למוצר והיסטוריה ולא ישר לספר כמה מוצר זה יעשה לו מיליונים ותהיה עשיר, זה שטויות שלא מעניינים אותם ואם תעשו את זה קרוב לוודאי שאמינותכם תרד לאפס. אלא ספרו על היכולות שלכם ומי אתם כיזמים ומה הביא אתכם לרעיון זה עם סיפור לרעיון, כי ברגע שהמשקיע יגלה בכם עניין אישי המשמעות כבר אחרת ,כי ברגע שיאמין בכם תוכלו להוסיף עוד הרבה סטרטאפים, לכן לא להיכנס למהות המוצר מבחינת כלכלית כבר בהתחלה. ברגע שהמשקיע יפתח את נושא  ההשקעה בפגישותיכם היותר מתקדמות, או אז ניתן לפתוח הכול כמובן בצורה מדודה ועניינית.

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר