חוקים וקוד לבוש בדובאי

ישראל דובאי

מספר עובדות חשובות על איחוד האמירויות וכללי התנהגות במקום

איחוד האמירויות הינו יעד פופולרי לישראלים לאחר הסכם נורמליזציה בין המדינות, אך יש להקפיד על כללי התנהגות במקום ולהימנע מאי נעימויות, חוק זה חוק ולא מומלץ להפר אותם.

להלן מספר חוקים ומנהגים מקומיים שכדאי לדעת: דובאי היא אחת מהערים המתקדמות והמפותחות ביותר בעולם, והיא גם נחשבת לאחת מהערים הבטוחות ביותר עם כמעט 0 אחוזי פשיעה בשנה. נתון זה יכול להיראות מאוד מפליא ממבט ראשון, אבל תופתעו לגלות עיר עם חוקים רבים, מצלמות בכל מקום, וכך בעצם הממשלה שומרת על בטיחות האזרחים וסמלי המדינה.

החוקים בדובאי מוקפדים במרחב הציבורי  וניתן לראות ברחבי העיר שלטי אזהרה רבים בהם כתובים כללי ההתנהגות המקובלים במקום. אזרחי איחוד האמירויות מקבלים וסובלניים ובאופן כללי העם חם, אדיב ומקבל את פני התיירים בכבוד, יחד עם זאת חשוב לנהוג על פי כללי ההתנהגות ולהקפיד לא לעבור על החוקים.

חוקים חשובים שכדאי להכיר

קוד לבוש – בדובאי קיים קוד לבוש צנוע לתושבי האמירתיים המקומיים . לגבי תיירים אין הקפדה על לבוש צנוע במרחב הציבורי, לרוב שוטרים לא ייגשו בגין סיבה זו לתייר, אלא אם כן מישהו התלונן כי הלבוש חושפני מדי או פוגע בצנעת הפרט (מקרים נדירים).

לבוש בחופי הים – בחופי הים של המלונות וכאלה המוכוונים לתיירים, ניתן ללבוש בגדי ים ביקיני ללא בעיה.

הבעת רגשות חיבה בציבור – בדובאי אסור להתנשק במרחב הציבורי גם במקרים בהם הזוג נשוי. איסור זה נוגע לתיירים ולמקומיים כאחד.

זוגות חד מיניים – היחס של הממשלה כלפי זוגות חד מיניים במרחב הציבורי, הוא נוקשה מאוד ונאסר על אזרחים ותיירים כאחד. העונש בגין עבירה על חוק זה הוא סילוק, קנסות ואף מאסרים בפועל.

צילום תמונות – בדובאי אסור לצלם מבנים ממשלתיים או צבאיים, אם אתם חובבי צילום ורוצים להשתמש במצלמה עם חצובה, מומלץ לקבל אישור מראש שהנכם צלמים לתחביב אישי, במייל mediapermits@emaar.ae  .

מהירות נסיעה וקנסות חריגה ממהירות הנסיעה המותרת בדובאי תגרור קנסות , את תשלום הקנס תקבלו לאחר שתחזירו את הרכב לחברת ההשכרה.

אוכל במקומות ציבוריים – החוקים לאיסור אכילה ושתייה בציבור נוגעים לחודש הרמאדן, בו המוסלמים צמים במשך היום. בחודש זה אסור לאכול ולשתות במרחב הציבורי כולל בתחבורה הציבורית והחוק נוגע לאזרחים ולתיירים כאחד. אולם תיירים כן מורשים לאכול ולשתות בחודש זה בבתי המלונות והמסעדות, כלל האטרקציות פתוחות כרגיל (זהו אחד החודשים שאין תורים באטרקציות ומומלץ לבקר).

אלכוהול – השימוש באלכוהול ואחזקתו נאסר בדובאי, אולם תיירים כן מורשים לשתות אלכוהול בפאבים ובבתי המלון בהם מתארחים. רישיון לשתיית אלכוהול ניתן לתיירים מעל גיל 21 שאינם מוסלמים. כמו כן, אסור להסתובב ברחבי העיר עם בקבוקי אלכוהול או בשכרות והעונשים בגין עבירות אלה הם קנסות כבדים, אגב תוכלו להביא אתכם אלכוהול מהדיוטי פרי במזוודה ללא חשש.

גידוף, קללות ומה שביניהם – בדובאי חל איסור חמור לקלל ולגדף בקול רם ובכל צורה שהיא, בהודעות טקסט ובמדיה. 

סמים  – חוקי הענישה בדובאי כבדים מאוד בנוגע לסמים אם מישהו נתפס עם סם מכל סוג שהוא העונש המידי הוא כלא.

תרופות – יש תרופות מסוימות שנחשבות לתרופות עם חומרים המכילים סמים שאסורים להכניס לדובאי,  תוכלו להתעדכן בקישור הנ"ל של משרד בריאות האמירתי.

כיבוד חוקי המדינה והשלטון – בדובאי יש חוקי ענישה נוקשים  וקנסות כבדים לעוברים על החוק. כדאי להיות מודעים לכך ולא לבצע פעולות פוגעניות כנגד המדינה. חוקי איחוד האמירויות הערביות מגנים כל פעולה המפרה את המוסר הציבורי או משפילה את סמל המדינה יחד עם המטבע הלאומי שלה,לועג או פוגע במוניטין או ביוקרה של המדינה, הדגל, המטבע, או כל סמל של מוסדותיה.

דרכי תקשורת לשגרירות ישראל בדובאי

עיר הבירה של איחוד האמירויות הי אבו דאבי ולכן שגרירות ישראל נמצאת בבאבו דאבי ולא בדובאי. שגרירות ישראל  נפתחה באופן רשמי ב-חודש יולי שנת 2021, בנוכחות שר החוץ של מדינת ישראל מר יאיר לפיד, ומקבילו האמירתי השייח’ עבדאללה . תפקידי שגרירות ישראל באיחוד האמירויות הוא לקדם את מכלול היחסים בין המדינות בכל המישורים ולהרחיב את הקשרים העיסקיים והמדיניים , גופים כלכליים, הסקטור הפרטי, גורמי אקדמיה, תקשורת ועוד. שגרירות ישראל באבו דאבי ממוקמת במגדלי איתיחאד, והקונסוליה הכללית של ישראל ממוקמת בדובאי שמתעסקת בעיקר בקשרים עסקיים ותיירותיים בין המדינות

דרכי תקשורת שגרירות באבו דאבי: Etihad Towers 3, Abu Dhabi, UAE
טלפון 971224558807+

כתובת קונסוליה בדובאי: Index Tower, Dubai, UAE

אז בהחלט שצפויה לכם חווית טיול והנאה מהעושר, הפאר והקידמה  שיש לאיחוד האמירויות להציע לתייר הישראלי, זאת בהנחה ששומרים על כללי התנהגות וכבוד למדינה והתרבות.

אתם בהחלט תאהבו את המקום, אבל בבקשה הקפידו על הכללים והכי חשוב לזכור שכל תייר ישראלי, מייצג את מדינת ישראל.  

Smile and enjoy Dubai

הנכם מוזמנים להרשמה לסיורים איתנו עם צוות מדריכים מקצועיים
בשילוב של הדרכה חווייתית. תבלו!