מסעדות ואוכל
כשר בדובאי

רקע- יהדות בדובאי

הניגודיות של גורדי השחקים והטכנולוגיה המפותחת בעולם עם הנוף המדברי והים מושכת אלפי תיירים מדי שנה וישראלים עם דרכון זר לאחת משבע הנסיכויות דובאי. לאחרונה גם עולה יותר ויותר לכותרות הקהילה היהודית המתגוררת בדובאי ומנהלת אורח חיים יהודי ופורה.

הקהילה היהודית שמתגוררת בנסיכות המפרץ דובאי היא קטנה – של כמה מאות, אולי מעט יותר, והיהודים בה מנהלים אורח חיים יהודי מסורתי או דתי. דובאי היא אחת משבע האמירויות במפרץ הפרסי, שוכנת בין עומאן לערב הסעודית והיא העיר המאוכלסת ביותר מבין הנסיכויות. המנהיגים והרשויות בדובאי מכבדים את הקהילה היהודית ומגלים סובלנות כלפי כל הדתות באופן כללי.

הקהילה היהודית בדובאי היא לא קהילה אותנטית עם היסטוריה יהודית של מאות שנים (כמו של יהודי מצרים או עירק), אלא קהילה המורכבת מיהודים שהגיעו כאנשי עסקים והשתקעו במקום, הם מנהלים חברות ובתי עסק ונשארו לחיות בדובאי ואבו דאבי. הקהילה היהודית בדובאי מאוד מגוונת וחיים בה אשכנזים, תימנים, יהודים מעדות המזרח ויהודים אמריקאים. כיום דובאי כבר מושכת אלפי תיירים ישראלים עם דרכון זר ויהודים מכל רחבי העולם מדי שנה. 

מסעדות כשרות בדובאי

אוכל כשר במדינה במדינה במפרץ הפרסי, נשמע קצת הזוי אבל כן ניתן למצוא כיום אוכל כשר. הבשר הכשר מיובא לדובאי מארצות הברית אבל את העופות שוחטים שחיטה כשרה במקום ויש ביקוש רב וגובר לאחר הסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות. בדובאי נפתחה גם לאחרונה חברת קייטרינג, המכינה אוכל כשר ושמה ‘כושר ערביה’. החברה מספקת את שירותיה עבור אנשי עסקים, שדות התעופה וחברות ומתכננת להרחיב את שירותיה ולפתוח מסעדה.

אז איפה מוצאים מסעדות כשרות?

בואו נזכור שטרם כינון היחסים הבינלאומיים של ישראל עם איחוד האמירויות  לא נמצאו הרבה יהודים שם ואוכל כשר היה קשה להשגה ואף יקר מאוד, בגלל קושי רב בשינוע המזון וחלקו אף באופן סמוי תוך שמירה על “פרופיל נמוך” בכל הקשור ליהודים והקשר עם ישראל.

הבשורות הם שאנו נראה יותר אוכל כשר ומסעדות כשרות בדובאי ואבו דאבי שיתנו מענה לביקוש של ישראלים שצפויים לבקר באיחוד האמירויות לאחר הסכם הנורמליזציה בין הצדדים.

מסעדת אליס נפתחה בספטמבר 2020 , עבור יהודים שאוכלים אוכל כשר בהשגחת ארגון הכשרות הגדול בעולם OU.

הכל התחיל מבקשת בית המלוכה, לאפשר למשלחת הישראלית שהגיעה בסוף אוגוסט 2020 לאכול אוכל כשר, לטובת זה נרתמו  נשיא איחוד הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות, רוס קריאל והרב סרנה להכשיר כלים ולספק מזון למסעדת אליס בדובאי, שמכרה אוכל כשר אך ללא  פיקוח רבני כמקובל בתום התהליך הוענקה כשרות לבית הקפה. הזמני הפך לקבוע ובבית הקפה זה, נרשמה ההיסטוריה בתולדות הנסיכות למסעדה הכשרה הראשונה.
הבשורות הם שאנו נראה יותר אוכל כשר ומסעדות כשרות בדובאי ואבו דאבי שיתנו מענה לביקוש של ישראלים רבים הצפויים לבקר באיחוד האמירויות לאחר הסכם הנורמליזציה בין הצדדים.

עדכון -עד להודעה חדשה מסעדת אליס סגורה.

treat Kosher

ניתן להזמין אוכל TAKE AWAY מקייטרינג Treats Kosher בהשגחת חב”ד גלאט כושר,  ניתן להזמין אוכל שיגיע אליכם עד למלון או בכל נקודה אחרת שתרצו בדובאי בנוסף נפתחה מסעדה כשרה במלון אדרס מרינה במופעלת ע”י טריט 

להזמנת שולחן: 🍽️
☎️ 971585120118

אתר הקטרינג והמסעדה | 

טריט כושר
טריט כושר

LEEHOV

מסעדת היוקרה “לאהוב כושר” 
במלון Zabeel Saray שממוקם בקצה פאלם ג’ומיירה
 תפריט בשרים  וסושי 

כשרות: חב”ד – הרב לוי דוכמן

לאתר המסעדה והזמנות  

מסעדת לאהוב
מסעדת לאהוב

מסעדת בשרים-KAF במלון ארמני

מסעדת מלון ארמני
מסעדה בשרית גלאט כשר בכשרות חב”ד והיא המסעדה הכשרה הראשונה אי פעם בדובאי
היא ממוקמת בקומה התחתונה של מגדל הבורג’ חליפה והכניסה אליה היא דרך הלובי של מלון ארמני המפואר
🍽️ המסעדה פעילה בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 18:30 – 23:30
לינק לצפיה בתפריט המסעדה

בשל הביקוש הרב, חובה להזמין מקום מראש להזמנות:
[email protected]
☎️ 97148883666+

לפרטים נוספים| 

קאפ ארמני
קאפ ארמני

מסעדת מול הים

מסעדה ישראלית פרווה כשרה למהדרין בהשגחת חב”ד שנפתחה בתחילת 2021 בסמוך לרציף הים
המסעדה מגישה אוכל ישראלי כמו פלאפל, חומוס, דגים, ועוד 

א’-ה’ 12:00-22:00
ו’ 10:00-16:00

מייל  – [email protected]

 לתפריט המסעדה|  מיקום בדובאי

מןל הים
מול הים

אוכל כשר בתחנות דלק בדובאי

עדכון חשוב! ב- 20 תחנות ברחבי דובאי יהיו מקררים מסומנים עם אוכל כשר למהדרין ארוזים באריזה כפולה שניתנת לחימום, האוכל נגיש בכל שעות היממה. נכון לעדכון זה 4 תחנות דלק מתוך ה-20 כבר פעילות. מיקום תחנות שנפתחו תוכלו גם לראות בקבוצת הפייסבוק ישראל-דובאי

מיקום תחנות | 

אוכל כשר בדובאי

סופרים עם אוכל כשר בדובאי

סופר כשר בדובאי אתם שואלים ? אז כן, תוכלו למצוא מוצרים כשרים במספר מצומצם של סופרים ,עם מוצרים בשמגיעים בעיקר מחו”ל עם הכשר. בהמשך המגמה תתרחב ונוכל למצוא מגוון פריטים כשרים בדובאי , מצורף רשימה חלקית של סופרים עם מזון כשר.

קישור למוצרים כשרים בדובאי| 

סופר כשר בדובאי

חדש - מלונות כשרים בדובאי

מחפשים מלונות נוספים

להלן המלצותינו טרם בחירת בדובאי