מסעדות ואוכל
כשר בדובאי

רקע- יהדות בדובאי

הניגודיות של גורדי השחקים והטכנולוגיה המפותחת בעולם עם הנוף המדברי והים מושכת אלפי תיירים מדי שנה וישראלים עם דרכון זר לאחת משבע הנסיכויות דובאי. לאחרונה גם עולה יותר ויותר לכותרות הקהילה היהודית המתגוררת בדובאי ומנהלת אורח חיים יהודי ופורה.

הקהילה היהודית שמתגוררת בנסיכות המפרץ דובאי היא קטנה – של כמה מאות, אולי מעט יותר, והיהודים בה מנהלים אורח חיים יהודי מסורתי או דתי. דובאי היא אחת משבע האמירויות במפרץ הפרסי, שוכנת בין עומאן לערב הסעודית והיא העיר המאוכלסת ביותר מבין הנסיכויות. המנהיגים והרשויות בדובאי מכבדים את הקהילה היהודית ומגלים סובלנות כלפי כל הדתות באופן כללי.

הקהילה היהודית בדובאי היא לא קהילה אותנטית עם היסטוריה יהודית של מאות שנים (כמו של יהודי מצרים או עירק), אלא קהילה המורכבת מיהודים שהגיעו כאנשי עסקים והשתקעו במקום, הם מנהלים חברות ובתי עסק ונשארו לחיות בדובאי ואבו דאבי. הקהילה היהודית בדובאי מאוד מגוונת וחיים בה אשכנזים, תימנים, יהודים מעדות המזרח ויהודים אמריקאים. כיום דובאי כבר מושכת אלפי תיירים ישראלים עם דרכון זר ויהודים מכל רחבי העולם מדי שנה. 

מסעדות כשרות בדובאי

אוכל כשר במדינה במדינה במפרץ הפרסי, נשמע קצת הזוי אבל כן ניתן למצוא כיום אוכל כשר. הבשר הכשר מיובא לדובאי מארצות הברית אבל את העופות שוחטים שחיטה כשרה במקום ויש ביקוש רב וגובר לאחר הסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות. בדובאי נפתחה גם לאחרונה חברת קייטרינג, המכינה אוכל כשר ושמה ‘כושר ערביה’. החברה מספקת את שירותיה עבור אנשי עסקים, שדות התעופה וחברות ומתכננת להרחיב את שירותיה ולפתוח מסעדה.

אז איפה מוצאים מסעדות כשרות?

בואו נזכור שטרם כינון היחסים הבינלאומיים של ישראל עם איחוד האמירויות  לא נמצאו הרבה יהודים שם ואוכל כשר היה קשה להשגה ואף יקר מאוד, בגלל קושי רב בשינוע המזון וחלקו אף באופן סמוי תוך שמירה על “פרופיל נמוך” בכל הקשור ליהודים והקשר עם ישראל.

הבשורות הם שאנו נראה יותר אוכל כשר ומסעדות כשרות בדובאי ואבו דאבי שיתנו מענה לביקוש של ישראלים שצפויים לבקר באיחוד האמירויות לאחר הסכם הנורמליזציה בין הצדדים.

Elli's Kosher Kitchen מסעדת אליס

נפתחה בספטמבר 2020 , עבור יהודים שאוכלים אוכל כשר בהשגחת ארגון הכשרות הגדול בעולם OU.

הכל התחיל מבקשת בית המלוכה, לאפשר למשלחת הישראלית שהגיעה בסוף אוגוסט 2020 לאכול אוכל כשר, לטובת זה נרתמו  נשיא איחוד הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות, רוס קריאל והרב סרנה להכשיר כלים ולספק מזון למסעדת אליס בדובאי, שמכרה אוכל כשר אך ללא  פיקוח רבני כמקובל בתום התהליך הוענקה כשרות לבית הקפה. הזמני הפך לקבוע ובבית הקפה זה, נרשמה ההיסטוריה בתולדות הנסיכות למסעדה הכשרה הראשונה.

אימייל ליצירת קשר: info@elliskosherkitchen.com

הבשורות הם שאנו נראה יותר אוכל כשר ומסעדות כשרות בדובאי ואבו דאבי שיתנו מענה לביקוש של ישראלים רבים הצפויים לבקר באיחוד האמירויות לאחר הסכם הנורמליזציה בין הצדדים.
לאתר המסעדה| 

TAKE AWAY מקייטרינג Treats Kosher

ניתן להזמין אוכל TAKE AWAY מקייטרינג Treats Kosher בהשגחת חב”ד גלאט כושר,  ניתן להזמין אוכל שיגיע אליכם עד למלון או בכל נקודה אחרת שתרצו בדובאי. 

לאתר המסעדה| 

מסעדת בשרים-KAF גלאט כושר במלון ארמני

המסעדה נמצאת בבניין הכי גבוה במרכז העיר – הבורג חליפה בתוך מלון ארמני. מסעדת בשרים יוקרתית ובכשרות למהדרין בהשגחת הרב דוכמן מחב”ד. תיירים ומקומיים יהודים רבים מגיעים לסעוד במקום, אולם בתקופת הקורונה המסעדה הייתה סגורה וצפויה להיפתח שוב בקרוב וכן מסעדות כשרות נוספות מתוכננות להיפתח ברחבי העיר.

ליצירת קשר במייל: Info@jewishuae.com  

לאתר המסעדה| 

סופרים עם אוכל כשר בדובאי

סופר כשר בדובאי אתם שואלים ? אז כן, תוכלו למצוא מוצרים כשרים במספר מצומצם של סופרים ,עם מוצרים בשמגיעים בעיקר מחו”ל עם הכשר. בהמשך המגמה תתרחב ונוכל למצוא מגוון פריטים כשרים בדובאי , מצורף רשימה חלקית של סופרים עם מזון כשר.

סופר כשר בדובאי

מסעדת מול הים

מסעדה ישראלית פרווה בהשגחת הרב דוכמן מחב”ד שתפתח בימים הקרובים 

חדש - מלונות כשרים בדובאי

מלונות בדובאי  החלו במענה של כשרות OU במזון לציבור הדתי והמסורתי.שיתוף הפעולה נוצר בין קייטרינג הכשר של אליס בדובאי למלונות Habtoor Hotels, המענה ינתן בארוחות ארוזות על פי הזמנה  מראש.
להלן קישור למלונות:

מחפשים מלונות נוספים

להלן המלצותינו טרם בחירת מלון באיחוד האמירויות